mutfak dolabı modelleri

2017 yılının en çok tercih edilen renklerinin başında gelen Ekru, mutfak dolapları ile de evlerinize tarz katmaya aday bir renk. Kir götürür bir renk olması ve kendine has bir tarzı bulunan Ekru, mutfak dolaplarında son zamanların en çok tercih edilen renkleri arasında ilk sıralarda bulunuyor.  Mutfaklar kuşkusuz ki hane halkının en çok vakit geçirdikleri alanların başında gelir. Durum böyle olunca mutfakların yalnızca yemek yapma ve yeme alanları dışında da kullanıldığı düşünüldüğünde tercih edilmesi gereken tasarımlara yön vermek oldukça kolay bir hal almaktadır. Ekru Rengi Mutfak Dolap Modelleri ve sandalyelerinin rahatlığı, masaların kullanışlı olması, mutfak tezgâhının ihtiyaçlara göre boyutlandırılması ve en önemlisi de mutfak dolaplarının tasarımlarının ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanması büyük önem taşımaktadır. Tezgâh altı ve tezgah üstü olarak ikiye ayrılması mümkün olan dolap tasarımları aynı zamanda kullanım alanlarına göre dikey pozisyonda da tasarlanabilmektedir. Mutfak tezgâhlarının altında bulunan kısımlar mutfaklarda kullanılacak Beyaz Eşyalar ile birlikte tasarlanmakta ve Beyaz Eşyaların konumlanmasının ardından arada bulunan kısımlara göre tasarlanmaktadır. Fırın ve Bulaşık Makineleri bu eşyaların başında gelir. Aynı zamanda Buz Dolapları da tezgâh altı dolapların tasarımında önemli rol oynar.

Tezgâh Altı Dolaplar

Tezgâh altı dolaplar genel itibari ile çekmece ve açılır kapaklardan oluşur. Tasarımlarında sürgülü sistemlerin kullanılması ve ayrıca stoper denilen çekmecelerin kendiliğinden kapanmasını sağlayan bir sistem ile tamamlanabilir. Tasarım rengi olarak Ekru'nun düşünüldüğü bu dolapların tezgâh rengi daha koyu elementlerden üretilmiş olanlarının tercih edilmesi mutfağınıza ayrı bir hava getirecektir. Aynı zamanda tezgâh üstü dolapların da aynı renkte konumlanmış olması tasarımlarınızı tamamlayıcı niteliktedir.

Tezgâh Üstü Dolaplar

Tezgâh üstü dolaplar ise tasarımları itibari ile genel olarak kapakları yukarı doğru açılan sistemlerdir. Bunun amacı kapakların açılıp kapanma kolaylıklarının yanı sıra konumları itibari ile içerisindeki malzemelere ulaşılmasında kolaylık sağlaması amacıyladır. Günümüzde bu kapakların otomatik olarak açılıp kapanmasını ve bu şekilde kullanım kolaylığı sağlayan menteşe ve piston denilen sistemleri bulunmaktadır. Böylelikle kapakların sert olarak kapanmasının önüne geçilmiş olur. Tasarım kriteri olarak tezgah altı dolapları ile aynı renkte tasarlanması mutfaklarda bütünlüğün yakalanmasına yardımcı olur. Son yılların en çok tercih edilen renklerinden olan Ekru, mutfak tasarımlarında ilk sırada tercih edilmesi tavsiye edilen renkler arasındadır.SON GÜNCELLEME TARİHİ : 14.8.2017 15:49:45
BU ÜRÜNÜ 35 KİŞİ İNCELEDİ