mutfak dolabı modelleri

Mutfak bir ev kadınının gün içerisinde en çok vaktini ayırdığı yerdir. Bu nedenle buradaki her şeyin düzenli ve güzel olmasını ister. Bir mutfağın görünümündeki en önemli unsur ise mobilyalardır. Seçilen tezgâh, yemek masası ve mutfak dolabı birbirini tamamlayıcı nitelikteki faktörlerdir. Bunların uyum içerisinde olması mutfağın göz alıcı hale gelmesini sağlar. Mutfaktaki raflar karışık bir görünüme sebep olur. Bunu önlemek için raflarınızı mutfak dolapları ile kapatın. Böylece daha düzgün bir görünüm elde edilir.

Mutfak Dolabı Seçmek

Ev dekorasyonu konusunda kendini geliştirmiş birçok insan ve bu konuda detaylı bilgi veren birçok yazı bulunmaktadır. Bunun sebebi 21. Yüzyılda her alanda estetik görünümün ön planda olmasıdır. Haliyle ev kadınları da mutfaklarının bu estetik algıya uyum sağlamasını ister. Ancak mutfak dolabı seçiminde sadece estetik görünüm ön planda değildir. Seçilen mutfak dolabının kalitesi, yapıldığı madde, fiyatı gibi konularda alıcılar için önemli noktalardır. Mutfak dolabı seçmek geri dönüşümü pahalı bir işlemdir. Bu sebeple başta alırken kaliteli almak gerekir. Mutfak dolabının yapımında ve kurulumunda çalışacak olan usta da yapılan işin kaliteli olması için önemlidir. Ustaya mutfaktaki eşyaların, prizlerin yerleri ve rafların ölçüleri doğru verilmelidir. Mutfak dolabının yapımından sonra bir sorunla karşılaşmamak için bu önemlidir. Eğer herhangi bir ek özellik istenmiyorsa ya da farklı bir tasarım düşünülmüyorsa hazır tasarlanmış mutfak dolaplarından seçilebilir. Birçok renk ve model mutfak dolapları farklı kalite ve fiyatlarla alıcılara sunulmaktadır.

Mutfak Dolabının Yapı Malzemesi

Mutfak dolabının yapı malzemesi en az görünüşü ve fiyatı kadar önemlidir. Mutfak dolaplarının yapımında birçok malzeme kullanılmaktadır. Bunlardan en tercih edileni PVC yani Membran kapaktır. Kaliteli olduğundan fiyatı da yüksektir. Görünüm ve sağlık açısından uygun olan bu kapak mutfak için en iyi dolap kapağı türüdür. Bunun dışında Akrilik kapak, Laminat kapak, Thermofoil kapak, Lake kapak çeşitleri bulunmaktadır. Thermofoil kapak Membran kapaktan daha esnek ve parlaktır. Lake kapak uzun yıllardır kullanılan ve yeri doldurulamayan bir kapak türüdür. En pahallı ve dayanıklı kapak Lake kapaktır.SON GÜNCELLEME TARİHİ : 17.8.2017 15:25:36
BU ÜRÜNÜ 35 KİŞİ İNCELEDİ